Najlepsze przedszkole dla naszego dziecka

Kiedy w naszym domu pojawia się dziecko, nagle cały świat zaczyna się kręcić wokół niego. Martwimy się o jego zdrowie, dobre samopoczucie, ale przede wszystkim, o przyszłość. Dlatego już od pierwszych miesięcy dziecka zastanawiamy się, do jakiej szkoły je zapisać. Obecnie coraz więcej rodziców stara się jak najprędzej oddać pociechę do przedszkola, aby mogła integrować się z innymi dziećmi. Jednak jaką placówkę najlepiej wybrać?

Przedszkole publiczne

Oczywiście, wydaje nam się, że takie miejsce będzie najlepszą opcją, w końcu jest to placówka darmowa. Jednak w Polsce, mimo iż cały czas mówi się o niżu demograficznym, jest bardzo mało miejsc w przedszkolach państwowych. Z tego powodu, w pierwszej kolejności przyjmowane są do nich dzieci rodzin, których sytuacja materialna nie jest zbyt dobra. Dopiero pozostałe miejsca są rozdzielane między rodziny o lepszej sytuacji materialnej. Jest to sytuacja zrozumiała, mająca służyć wyrównaniu szans. Jednak nie tylko brak miejsc może sprawić, że nie zapiszemy dziecka do takiego miejsca. Pamiętajmy, że placówki państwowe charakteryzują się dużymi grupami dzieci, opiekunki nie mogą dla tego zbyt dużo czasu poświęcić jednemu dziecku. 

Placówki prywatne

Na szczęście w Polsce regularnie powstają kolejne punkty komercyjne, do których można zapisać swoją pociechę. Przedszkole niepubliczne, mimo iż płatne, przeważnie jest lepszą opcją niż darmowa szkoła. Przede wszystkim w takich miejscach kładziony jest ogromny nacisk na odpowiednią opiekę nad poszczególnymi dziećmi, nauczycielek jest więcej a uczniów mniej. Dzięki temu nasza pociecha ma szansę lepiej się rozwinąć. Poza tym, w takim miejscu nie będziemy mieć najmniejszego problemu z wprowadzeniem indywidualnej diety dla dziecka – alergicy, diabetycy czy weganie są tam przyjmowani z otwartymi ramionami. W szkole publicznej często jest z tym problem niestety. Również oferta zajęć dodatkowych będzie tutaj znacznie ciekawsza, do wyboru będą następujące opcje:

  • zajęcia sportowe – taniec, sporty drużynowe, gimnastyka, każde dziecko będzie mogło znaleźć coś dla siebie, stawiany jest duży nacisk na strefę fizyczną, dzięki czemu dzieci lepiej się rozwijają;
  • kursy muzyczne – nauka gry na instrumencie, a może śpiew? Jeżeli zauważyłeś u dziecka talent, warto go wykorzystać!
  • języki obce – małe dzieci znacznie szybciej chłoną wiedzę niż dorośli, dlatego warto uczyć ich nieznanej mowy jak najszybciej.

Oczywiście, w zależności od tego, jakie przedszkole niepubliczne wybierzemy, inne będą zajęcia dodatkowe do wyboru. Dlatego ofertę szczegółową warto poznać zanim wybierzemy konkretną placówkę. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *