Najlepsze przedszkola w stolicy

Kiedy nasza pociecha zaczyna mówić, często zastanawiamy się nad posłaniem jej do przedszkola, aby na nowo móc wrócić do pracy. Mieszkając w wielkiej metropolii, takiej jak Warszawa, mamy do dyspozycji mnóstwo placówek, zarówno prywatnych jak i państwowych. Czym jednak kierować się przy wyborze? Na co zwrócić szczególna uwagę?

 Prywatne czy państwowe?

Jeżeli chodzi o przedszkola prywatne Warszawa posiada ich mnóstwo, niemalże w każdej dzielnicy. jest to jednak opcja płatna, dlatego większość rodziców poszukiwania odpowiedniej placówki zaczyna od sprawdzenia oferty w państwowych placówkach. Te rozmieszczone są rejonowo, dlatego zapisać możemy dziecko tylko we własnej dzielnicy. Niestety, mimo niżu demograficznego, nadal więcej jest dzieci niż miejsc w przedszkolu państwowym. Z tego powodu w pierwszej kolejności przyjmowane tam są dzieci z rodzin, których sytuacja materialna nie jest zbyt dobra. Jeżeli nam nie udało się tam dostać, nie martwmy się, przedszkola prywatne bowiem mają bardziej ciekawsze oferty dla dzieci, właśnie dlatego że są płatne, i każde z nich musi przyciągnąć klientów. Liczą one mniejsze grupy, więcej nauczycielek jest do dyspozycji dzieci, możemy tam przebierać w zajęciach dodatkowych.

Jak wybrać najlepszą szkołę?

Kiedy zastanawiamy się nad odpowiednim miejscem, przede wszystkim sprawdzamy, jak daleko od naszego domu znajdują się wybrane przedszkola prywatne Warszawa w końcu jest dużym miastem, przebicie się przez nie w godzinach szczytu jest sporym wyzwaniem. Kolejnym aspektem jest cena. Oczywiście, każdy chciałby płacić jak najmniej, jednak nie możemy liczyć, że najtańsze przedszkole spełni nasze wszystkie oczekiwania. Dlatego warto spojrzeć na szkołę przez pryzmat oferowanych przez nią zajęć. Placówki prywatne mają często swoje specjalizacje. W zależności od zatrudnionych w nich opiekunach mogą to być zajęcia:

  • muzyczne – rytmika, śpiewanie, nauka gry na prostym instrumencie – idealna opcja dla muzykalnych dzieci;
  • sportowe – aerobik, taniec, gimnastyka czy sporty drużynowe – w końcu każde dziecko musi się nieco uczyć;
  • językowe – pamiętaj, że angielski to nie jedyna, obca mowa, jaką warto w życiu znać, dlatego jeśli masz okazję wybrać szkołę dla dziecka z innymi językami, warto z niej skorzystać.

Zapis dziecka do przedszkola to bardzo ważna decyzja. W końcu nie robimy tego tylko dlatego, aby móc wrócić do pracy. przede wszystkim jednak chcemy już od najmłodszych lat rozwijać swoje dziecko, zarówno intelektualnie jak i fizycznie. Dlatego wybór konkretnej placówki warto uważnie przemyśleć, poznać konkurencyjne oferty czy opinie innych rodziców. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *