Wybierz najlepsze przedszkole dla dziecka

W dzisiejszych czasach, mimo iż cały czas media informują nas o niżu demograficznym, bardzo ciężko jest zapisać swoje dziecko do publicznego przedszkola, szczególnie mieszkając w dużym mieście. Jest to instytucja państwowa, a co za tym idzie darmowa, dlatego w pierwszej kolejności przyjmowane są tam dzieci z rodzin ubogich. Jeśli nie udało ci się zapisać pociechy do publicznej placówki, zawsze pozostają ci przedszkola prywatne.

Wybór najlepszego przedszkola

Bardzo dużo czynników należy wziąć pod uwagę, zanim wybierzemy odpowiednią placówkę dla swojego dziecka, szczególnie jeśli musimy za nią każdego miesiąca płacić. Warto przemyśleć kilka poniższych spraw:

  • lokalizacja – przedszkole nie musi koniecznie znajdować się blisko domu, wystarczy że będzie się mieścić na naszej trasie praca-dom, w końcu i tak dziecko trzeba będzie codziennie tam podwozić;
  • koszty – oczywiście, każdy chciałby wybrać jak najtańszą opcję, jednak warto zobaczyć, jakie dodatkowe usługi zawarte są w czesnym;
  • zajęcia dodatkowe – coraz więcej placówek tego typu przyciąga rodziców bogatym programem zajęć dodatkowych; warto wybrać miejsce, w którym nasze dziecko zdobędzie ciekawe umiejętności;
  • posiłki – jeśli nasze dziecko jest na preferencyjnej diecie, związanej np. z alergiami, warto dowiedzieć się wcześniej, czy wybrane przez nas przedszkole będzie respektować nasze zalecenia.

W zapoznaniu się ze szczegółami dotyczącymi poszczególnych placówek, z pewnością pomoże nam dzień otwarty w przedszkolu. Większość instytucji komercyjnych organizuje wydarzenia tego typu, aby móc w trakcie nich udzielić wiążących odpowiedzi na nurtujące rodziców pytania. Warto śledzić takie wydarzenia nawet jeśli nasze dziecko jest bardzo małe, bowiem w przyszłości pomoże nam to podjąć decyzję co do placówki. Często na dzień otwarty należy się zapisać, aby organizatorzy wiedzieli, ilu rodziców się pojawi, lepiej nie przegapić terminu zapisów. Pamiętajmy, aby przed wybraniem się na wydarzenie, spisać sobie na kartce wszystkie pytania, które chcemy zadać prowadzącym. Dzięki temu nie zapomnimy o żadnej, nurtującej nas kwestii.

Oczywiście, wybierając przedszkole nigdy nie jesteśmy pewni, czy nasza decyzja była słuszna. Dlatego w dodatkowym upewnieniu co do jej zasadności może nam pomóc poczta pantoflowa. Warto popytać osoby, których dzieci uczą się w danym przedszkolu, co na prawdę myślą o tej placówce. Nie muszą to być nasi znajomi, w internecie bowiem znajdziemy mnóstwo informacji. Przedszkola mają również własne strony na portalach społecznościowych, często osoby korzystające z usług firmy mogą przedstawiać tam swoje opinie na jej temat. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *